Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 28.07.2014, 10:42 

Dołączył: 3.07.2014
Posty: 19
Czy ktoś testował tego typu zabawki jak np.http://allegro.pl/interfejs-diagnostycz ... 79851.html? Nie chcę wyrzucać niepotrzebnie pieniędzy w błoto:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.07.2014, 13:30 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Na ebayu kupisz za ~100 zł z przesyłką.
Działa tak sobie, na płytce dostarczony jest Durametric w wersji 2 (z tego co pamiętam), bieżąca wersja to 6. Próba podłączenia kabla do komputera z nowszym Durametrikiem kończy się uszkodzeniem kabla.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.07.2014, 16:53 

Dołączył: 25.11.2013
Posty: 79
Orientujecie się może jaką karę za używanie nielegalnego oprogramowania tego typu może dostać kupujący na allegro taki sprzęt ?
100.000 - 200.000 tyś ? Sprzedający jak mu się dobiorą do tyłka na pewno wyśpiewa z adresami komu co sprzedał :lol:

Wydaje mi się iż to mocno nielegalne :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.07.2014, 19:40 

Dołączył: 3.07.2014
Posty: 19
a oryginalny ok 300$ o ile się nie mylę


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.07.2014, 20:33 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3069
ja kupowałem oryginalny kosztuje 370 $ + wysyłka i opłaty ... , dzięki czemu jezeli jest nastepca softu np. 6,5 itd. to normalnie można sobie to pobierac , niestety minusem jest to ze działa tylko z jednym nr vin tak przynajmniej powiedziano mi przed wpłata kasy a nie probowąłem z innymi bo boje się żeby mi czegos nie zblokowało ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.07.2014, 0:09 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
slawek290 - bardzo cenny głos w dyskusji - dziękujemy :)

porscheee - Support for up to three cars (managed by VIN)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.07.2014, 8:51 

Dołączył: 25.11.2013
Posty: 79
Posłuchaj - nie chciał bym aby mnie okradano i tak samo odruch wymiotny wzbudza we mnie jak widzę okradanie innych .
Nie widzę różnicy pomiędzy używaniem nielegalnego oprogramowania a kradzieżą samochodu .
Złodziejom powinno się ucinać ręce i tyle . Może zmienisz zdanie jak ktoś kiedyś ci dom okradnie albo auto .
Tym bardziej że jak tutaj ktoś napisał legalne oprogramowanie wcale nie jest drogie .

Trzeba być niezłym Burakiem żeby mając tak drogie auto , nie było cię stać na zapłacenie kilku stówek za legalny program :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.07.2014, 10:33 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Sławku, cieszę się, że podzieliłeś się z nami swoją opinią na temat używania nielegalnego oprogramowania. To bardzo budujące, że masz taką postawę i mam nadzieję, że będzie ją miało coraz więcej rodaków.

Jednak z tego co zauważyłem, pytanie dotyczyło walorów użytkowych "chińskiego durametrica", które opisałem na podstawie opinii jego użytkowników, które wyczytałem na Rennlist. Nie wiem, czy byli "niezłymi Burakami". Ja nie odważyłbym się podłączać tego chałupniczego kabelka do mojej 911.

Z tego co czytałem kilku użytkowników po teście klona, kupiło oryginał, bo uwierzyli, że za te kilkaset $ można mieć całkiem dobre urządzenie diagnostyczne. Czyli w tym przypadku chiński kabelek działał jak tanie demo możliwości Durametrica.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.07.2014, 23:08 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Miałem przez chwile ten kabelek z alle - działa ale mozliwosci są mocno ograniczone. Dodatkowo posiada on błedy sprzętowe które moze groźne nie są ale drastycznie skracają liste obsługiwanych sterowników.
W tej chwili mam oryginała z serii Pro - inna bajka, mozliwosc kodowania sterowników itd.
Ale każdy kabelek to tylko narzędzie - podobnie jak np młotek. Kupic może każdy, wbijać dobrze gwoździe już nie wszyscy a przy nieumiejetnym uzywaniu mozna sie walnąć w paluszka (czytaj uszkodzić auto).
Komputer to pomoc w pracy a nie gotowe rozwiazanie pozwalające naprawić samochód i mówiące "wymien to i to" - konieczna jest analiza tego co pokazuje komputer i wyciąganie wniosków.
Ale jako kasowarka błedów moze sie przydac.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.07.2014, 20:10 

Dołączył: 3.07.2014
Posty: 19
.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum