Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Sprzedaż 944
PostNapisane: 30.10.2014, 22:45 

Dołączył: 29.09.2009
Posty: 100
Witam, temat taki trochę do luźnej rozmowy...

Jak obecnie wygląda sprawa sprzedaży 944? Jest to w miarę realne czy raczej kupca ze świecą szukać trzeba?

Pytam gdyż nie wiem czy nie będę musiał sprzedać swojego 2,5 z 82 roku...
Miałem co prawda inne plany - doprowadzić go do perfekcji, jednak sytuacja jest taka a nie inna, tzn potrzebuję jakieś w miarę ogarnięte auto cywilne na codzienne dojazdy a na utrzymanie dwóch pozwolić sobie raczej nie mogę, a i ciepłego garażu drugiego nie mam:)

I czy cena ma tu jakieś większe znaczenie? tzn wiadomo można wystawić za 15 i czekać a można np za 12 i też niewiadomo co dalej:)

pozdr i zapraszam do dyskusji


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.10.2014, 22:53 

Dołączył: 28.10.2010
Posty: 145
Cześć,
pytanie otwarte i nazbyt ogólne.
A czy da się sprzedać dom jednorodzinny?
Z tego co się orientuję istnieje rotacja tych aut, ludzie kupują i sprzedają mimo, że koniec sezonu.
Apetyczne zdjęcia bez ukrywania mankamentów, rzetelny opis, sensowna cena i autko powinno się upłynnić.. Czy cena ma znaczenie? A nie ma? Swoją drogą zastanów się jeszcze; utrzymanie czwórek nie jest drogie a gdy znów zrobi się cieplej będzie znów kusiło. No i dupowozowi ogrzewany garaż zimą raczej nie wyjdzie na dobre ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.10.2014, 23:05 

Dołączył: 29.09.2009
Posty: 100
no ale nie postawię go też pod wiatą (zabitą dechami po bokach)... nawet jakby kocami okrył to i tak mróz zje plastiki itp...
tak czy inaczej szkoda mi trochę bo tyle czasu przy nim spędziłem, całe podwozie 'wyspawałem' wycinając rdzę (wypritu do gołej blachy i złożony), zostało tylko lakier ogarnąć i zaprawki powierzchowne... no ale z drugiej strony to i tak mało nim jeżdżę


wracając do tematu, za wszelką cenę ciśnienia na sprzedaż nie mam, gdyby pojawił się rozsądny kupiec teraz to ok, a jeśli nie to przetrzymam do wiosny i dalej zobaczymy co będzie:)

swoją drogą wrażenie robi nadal, mimo lat... zajechałem ostatnio pod siedzibę lactalisu to całe biuro wycieczki robiło:P

I dzięki za odp Cyryl:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.10.2014, 13:01 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 255
napisz cos więcej o aucie łatwiej będzie ocenic - ale generalnie sprawa wygląda wg mnie tak - jak wstrzelisz się że ktoś będzie chciał kupic to pójdzie pierwszego dnia, a może stać pół roku i nic ...
to są specyficzne auta i trzeba amatora ...

powieś ogłoszenie na 924.pl - zobaczysz reakcję ...
a co do ceny to usłyszysz że 10 to za dużo a inni będa mówić że 20 to za mało ... a przyjdzie ktoś kto Ci powie - mam 12 i chce go kupić i tez nie będziesz wiedział czy to dobra cena czy zła ... cena zależy od stopnia desperacji kupującego i sprzedającego


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.10.2014, 13:11 

Dołączył: 24.01.2014
Posty: 282
Stan auta i jego oryginalność w głównej mierze generuję cenę co oczywiste, ale jak pisał Kolega wyżej - wrzuć na 924.pl, ocenimy :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.10.2014, 14:05 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Witam,

mogę kupić 944, ale 12 to żadna okazja za stara deskę chyba że jest FSH.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.10.2014, 18:49 

Dołączył: 29.09.2009
Posty: 100
nie mówiłem że chcę sprzedać za wszelką cenę więc ciśnienia z ceną nie mam, tymbardziej że technicznie jest sprawne, hamulce ok, świeżo wymienione paski rozrządu + uszczelniacze, nowy olej itp, do tego dorzucam komplet zimówek na telefonach 15, do tego założone jest wspomaganie - silnik z przebiegiem podobno ok 70tys (oryginalny padł i włożono od jakiegoś angola - tak usłyszałem przy zakupie)

deska owszem stara, pasowałoby wymienić bo popękana trochę ale mam za to skórzane fotele od turbo i drzwi z logo Porsche

jedynym mankamentem dla kolekcjonerów może być to że jest założony przód od S2... ale takiego już nabyłem



Postaram się wrzucić w weekend jakieś fotki z opisem

@Długi może niekoniecznie okazja ale patrząc na stan tych z allegro po 15 to w przypadku mojego cena jest jak najbardziej uczciwa, choć nie ukrywam że gdy będę miał ciśnienie na sprzedaż to z ceną można ponegocjować,

pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.10.2014, 22:18 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5053
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
promo napisał(a):
deska owszem stara, pasowałoby wymienić bo popękana trochę


Stara deska jest super, nawet się kiedyś zastanawiałem nad 944.1
Jest kilka w kraju ze starą deską które są po prostu świetne i wyglądają
też super. Jedno z nich ma nawet "rozwiązany problem słabego silnika" :)

Jeżeli chodzi o pęknięcia, to lepiej deskę zregenerować niż wymieniać.
Jest w kraju firma który robi to niemalże identycznie jak fabryka.

Powodzenia przy sprzedaży :)




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.10.2014, 23:50 

Dołączył: 29.09.2009
Posty: 100
Qbak, rzecz gustu, osobiście gdy ja kupowałem to też szukałem czegoś ze starą deską właśnie... ta nowa kompletnie mi nie podchodzi:)

aaaa właśnie ten silnik... gdybym miał u siebie wersję turbo to na pewno bym nie sprzedał;) a tak to nie ukrywam że po części też 'szukam mocy' :)

pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum