Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.12.2012, 11:44 

Dołączył: 31.08.2012
Posty: 10
wit007 napisał(a):
Radwański?


Czytałem na forum pozytywne opinie, a z drugiej strony długie terminy, no ale faktycznie najlepiej sprawdzić empirycznie :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.12.2012, 22:53 

Dołączył: 7.08.2012
Posty: 7
A ja myślałem, że to w Warszawie najwyższe ceny ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.03.2013, 22:36 

Dołączył: 23.11.2009
Posty: 173
No i co tak słychać po przeglądach w Niemczech?
Jakie różnice?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.03.2013, 1:08 

Dołączył: 26.10.2012
Posty: 213
Jeśli chodzi o PCK, to nie też spotkała nieprzyjemna sytuacja do dziś niewyjaśniona. Kupując auto(pażdziernik 12) dostałem gratis gumowe dywaniki które miały zostać do mnie wysłane gdyz niebyło ich na stanie. Po miesiącu upomniałem się o to i Pan Michał. obiecał wysłać je tego samego dnia. Wycieraczki oczywiście nie dotarł. Z racji tego że wyjeżdżałem do Ivalo skontaktował się ze mną handlowiec z PCK aby udzielic mi info o wylocie itp. wspomniał także o dywanikach "Czy chce pan aby jej dostarczyć na Lotnisko, gdyz będzie leciał z wami inny sprzedawca z Katowic? Czy może aby przesłać na wskazany wcześniej adres". NIestety po dzis dzien nie dotarły do mnie. NIe mam zamiaru się kontaktować i błagać go, tylko chodzi o uczciwość. Podobna sytuacja jest z Kurtką Martini Racing z limitownej edycji, którą kupiłem odbierając samochód, jednak nie była dostepna w moim rozmiarze i musiałem czekać aż wyślą.

Miała być wysłana w trakcie mojego wyjazdu do Ivalo na Porsche Snow & Ice . NIestety nigdy tego nie otrzymałem.

Jeszcze przed zakupem samochodu, tak miło się rozmiawiało z tym Panem, naprawde wydawał się być niezwykle wiarygodny. :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.03.2013, 10:04 

Dołączył: 23.11.2009
Posty: 173
Standard. Sprzedać, zapomnieć o klyencie
Serwis w LR także tragedia. Doświadczenia z Wrocka i Poznania...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.03.2013, 10:30 

Dołączył: 7.02.2012
Posty: 136
Sprzedawca Michał z Porsche Centrum Katowice to dość dziwna postać, tacy ludzie nie powinni pracować na takim stanowisku, nie zna się za bardzo na motoryzacji, ani na marce i historii Porsche, a powinien znać chociaż podstawowe informacje jako pracownik PC, a ze zwodzeniem klientów, to nie jesteś pierwszy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.03.2013, 11:31 

Dołączył: 30.12.2012
Posty: 102
Najbardziej mnie bawi cennik za umycie samochodu w salonach Porsche.
Ceny zaczynają sie od 200 zł za podstawowe mycie.
Jak salon Porsche moze oddac brudny samochód po przeglądzie który kosztuje minimum 1800 PLN ??
Jeźdzę japońskim samochodem klasy premium , gdzie po kazdym przeglądzie odbieram samochód perfekcyjnie umyty w srodku i na zewnątrz a na kokpicie czeka pralinka :) Tak się dba o klienta .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.03.2013, 11:41 

Dołączył: 23.11.2009
Posty: 173
Ale lex jurop nie ma żadnego auta z prawdziwym 4x4. Jedyny niezły to ten.
http://www.lexus.com/models/LX/
A co ile masz przegląd? 15kkm
Czy innym autem jeździsz?

W toyocie, hondzie, subaru także sprzątali w cenie.
LR Wrocław tylko ma problemy z jakością mycia. Oni zresztą ze wszystkim mają problem oprócz działu sprzedaży... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.03.2013, 11:44 

Dołączył: 20.04.2012
Posty: 69
Via napisał(a):
Sprzedawca Michał z Porsche Centrum Katowice to dość dziwna postać, tacy ludzie nie powinni pracować na takim stanowisku, nie zna się za bardzo na motoryzacji, ani na marce i historii Porsche, a powinien znać chociaż podstawowe informacje jako pracownik PC, a ze zwodzeniem klientów, to nie jesteś pierwszy.

Może ktoś z rodziny właściciela .. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.03.2013, 11:55 

Dołączył: 26.10.2012
Posty: 213
Via napisał(a):
Sprzedawca Michał z Porsche Centrum Katowice to dość dziwna postać, tacy ludzie nie powinni pracować na takim stanowisku, nie zna się za bardzo na motoryzacji, ani na marce i historii Porsche, a powinien znać chociaż podstawowe informacje jako pracownik PC, a ze zwodzeniem klientów, to nie jesteś pierwszy.


Moim zdaniem jednak pan Michał ma obeznanie w motoryzacji naprawde wiele przyblizyl mi o marce Porsche. Swietnie mi sie z nim rozmawialo. Jednakze jest niesłowny


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.11.2014, 22:53 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
...odgrzeję kotleta... dot różnych cen w ASO

Posiadam Boxstera 986 z 99roku.
Auto ma przebieg 220000km (książka do końca - ostatni duży przegląd przy 216 tys km).

Mija rok od ostatniej wymiany oleju i zastanawiam się czy zrobić to w ASO czy jednak w warsztacie nieautoryzowanym (we Wrocławiu).

Zadzwoniłem do : Warszawy, Poznania i Katowic
i oto co się dowiedziałem:

Katowice - wymiana oleju + filtrów = 2500zł !!!
- przegląd roczny = ok 4500zł
- nie ma opcji żeby przywieźć własny olej i filtry !!!

Warszawa - wymiana oleju + filtrów = ok 1500 zł
- przegląd roczny = 2500 zł
- wymiana oleju z własnym olejem i filtrami - ok 600zł

Poznań - wymiana oleju + filtrów = ok 1800zł
- przegląd roczny - 2800 zł
- z własnymi olejem i filtrami - 700 zł

...nie wiem skąd Katowice mają te ceny... :-(

Doradźcie mi jak możecie - auto 15 letnie, z książką do końca... "płacić" ekstra za pieczątkę... ??? 600zł + dojazd do Warszawy ... czy warto... jeśli serwis we wrocku robi 911, Cayenny i inne dużo lepsze bryki...

dzięki - Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.11.2014, 22:57 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Cena z własnym olejem i filtrami wydaje się do przełknięcia. Katowice faktycznie są w kosmosie ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.11.2014, 2:23 

Dołączył: 28.08.2012
Posty: 150
jestem swiezo po wymianie oleju w boxsterze wiec dorzuce cos od siebie, olej Mobil 5w50 9L 360zl, filtr Mann 52zl, wymiana 25zl.... Ksiazka serwisowa... gdzies mam, auto trzymam dla siebie a nie dla potencjalnego kupujacego :) za zaoszczedzone pieniadze lepiej zatankowac do pelna, albo kupic zonie kwiaty :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.11.2014, 9:40 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
U Radwańskiego za service -wymiana oleju/Mobil/ ,wszystkich filtrów,ogólny przegląd + 1l oleju na dolewki do domu w 997 tt zapłaciłem 900,00 PLN z fakturą :D




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.11.2014, 10:44 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
tikicaca napisał(a):
Ksiazka serwisowa... gdzies mam, auto trzymam dla siebie a nie dla potencjalnego kupujacego


Mam takie samo zdanie :thumbup:
Dawać się sfrajerować i nabijać kasę jawnym naciągaczom , tylko po to aby ktoś kiedyś przy kupnie miał złudne wrażenie że samochód serwisowany w ASO jest cokolwiek więcej wart - jak dla mnie bez sensu.
Jeżeli ktoś uważa, że serwisowi wymieniacze zajmą się jego samochodem lepiej od "normalnego" mechanika , który specjalizuje się w marce , to jest idiotą.
Ja serwisuję od lat moje 997 u Rafała Duszy i pojazd jest w perfekcyjnym stanie. Wymiany olejów i filtrów , świec , cewek, pasków i wszystkich tych przewidzianych do wymiany w określonych zakresach przebiegu ustrojstw , robione częściej niż niż zalecenia ASO (ceny są normalne a nie z kosmosu, to robi się częściej dla własnej satysfakcji , a i tak dużo zostaje)
Przeglądy robione uczciwie i rzetelnie , a nie na zasadach, że do roboty to co już padło, a resztę zostawiamy aż się bardziej popsuje, bo za jakiś czas zakres napraw będzie większy.
I najważniejsza sprawa, drobne awarie nie kończą się wymianą silnika czy skrzyni (a takie propozycje w PCK miałem z powodu uszkodzenia części wartej parę euro)
"Normalni" mechanicy znają się lepiej na swojej robocie bo oni po prostu te samochody naprawiają, a nie tylko wymieniają podzespoły.
I ostatnia sprawa, zwyczajnie przyjemniej jest pojechać do warsztatu w którym zna się właściciela i mechaników , można pogadać i być przy naprawie jeżeli ma się taką ochotę, a nie siedzi w poczekalni przy kawie czekając na wyrok :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.11.2014, 23:06 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Duzo negatywnych komentarzy o ASO - pewnie zasluzonych. Warto jednak pamietac, ze w wielu krajach (UK w szczegolnosci) pieczatka w ksiazce serwisowej dodaje autu wiarygodnosci i przez to pewnie pozytywnie wplywa na cene przy (nawet nieplanowanej) odsprzedazy. Znam Rafala Dusze, Michala z Raszyna i kilku innych niezaleznych od Porsche mechanikow i ich szanuje i lubie, ale nie demonizowalbym ASO. Tam rowniez pracuja ludzie, ktorych mozna poznac osobiscie i milo spedzic czas czekajac na odbior auta i znajac z gory cene tej przyjemnosci. Moje 964 ma >275 tys km i przepelniona ksiazke serwisowa (zasluga glownie poprzednich wlascicieli), GT3 rowniez i doswiadczenia z PCW mam pozytywne. Oczywiscie nie oznacza to, ze nie korzystam rowniez z innych dobrych mechanikow... :wink:




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.11.2014, 0:28 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
BT napisał(a):
.....Warto jednak pamietac, ze w wielu krajach (UK w szczegolnosci) pieczatka w ksiazce serwisowej dodaje autu wiarygodnosci i przez to pewnie pozytywnie wplywa na cene przy (nawet nieplanowanej) odsprzedazy...........


I to jest właśnie rzeczywistość kreowana przez serwisy, dzięki której w ogóle mogą istnieć.
Prawda jest taka Bartku , że mądry kupiec popatrzy w tę "nie serwisową" historię serwisowania samochodu (bo przecież to że nie robi się tego w ASO nie oznacza, że nie ma dokumentów na to co się przy samochodzie robiło), sprawdzi stan techniczny i zapłaci tyle ile trzeba, a głupi jak nie będzie miał pieczątek z ASO to albo zrezygnuje , tracąc okazję na dobre auto, albo będzie chciał pod tym pretekstem zbić cenę , a wtedy "zjedzie sobie po brzytwie" :wink:
Nie mam nic przeciwko wszystkim serwisom Porsche w tym kraju , a zasadniczo tylko PCK to dla mnie jedno wielkie nieporozumienie (i z tego co widzę to nie jestem w tym przekonaniu odosobniony) . W innych nigdy nie byłem bo zwyczajnie za daleko i nie widzi mi się gnanie przez pół Polski , jak do Rafała mam 60km.

A tak w ogóle to argument o potencjalnie niższej cenie samochodów bez kompletu pieczątek ASO w książce serwisowej jest dla mnie mało istotny, bo przez te parę lat serwisując poza PCK zaoszczędziłem tyle kasy, że nawet jakbym moje 997 postawił sobie w salonie zamiast fortepianu, to i tak będę do przodu :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.11.2014, 15:13 

Dołączył: 12.07.2009
Posty: 58
W Monachium i okolicach są 4 autoryzowane stacje, z czego 3 w samym Monachium i należą do jednej spółki. Najtańsza roboczogodzina pracownika serwisu o najniższych kwalifikacjach kosztuje bodajże ok. 150€, ale już np. sama usługa wymiany oleju w jednym z monachijskich serwisów kosztuje 50€, jednak pod warunkiem, że się o to upomni, i co ważne można też wziąć swój olej i nawet filtr. Wszystkie pozostałe serwisy w promieniu 200km lub na trasie do Polski chcą już ok. tych 150€ za samą usługę.

Co do ceny kompleksowego przeglądu to serwisy nakładają własne ceny na oleje i stąd cząstkowo mogą wynikać różnice. Ten sam olej silnikowy w różnych serwisach może się różnić w cenie nawet o 15€ na litrze, co przy wartości 8-10l już zauważalnie wpływa na cenę końcową przeglądu. Pytanie czy to samo nie tyczy się oleju do skrzyni biegów gdzie różnice mogą być nawet większe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.11.2014, 23:14 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
...muszę lekko sprostować... tzn dzwoniłem drugi raz do PCWarszawa i umówiłem się na wymianę oleju z własnym olejem...

tłumacze dlaczego :-)

1) wyjazd do Warszawy połączyłem z wyjazdem żony na konferencję :-)
2) podczas rozmowy telefonicznej zapytałem o ostateczną ceną robocizny (wymiana oleju + filtra) i zostałem mile zaskoczony !!! pan zagwarantował mi, że koszt robocizny nie przekroczy 350zł (a nie 600 zł jak za pierwszym razem)
3) oryginalny filtr z obudową (tak chyba to określił - a nie sam wkład) to koszt 135zł + podkładka pod korek 6zł + korek 26zł = ceny do przełknięcia, a mam pewność , że będzie wszystko pasować - a jak bym kupił troszkę taniej w sieci, a by nie pasował... :-(

Myślę, że te 350zł za usługę + pieczątka w książce to dobra cena :-)

Co do samej pieczątki - też uważam, że jej obecność lub brak nie świadczy o stanie faktycznym auta - jak dbasz tak masz, ale jak wspomniałem na wstępie - udało się połączyć dwie sprawy jednym wyjazdem - więc się skusiłem :-)

Pozdrawiam

Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: sss
PostNapisane: 23.11.2014, 23:30 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2053
Nr klubowicza: 068
słyszałem że Kia jest tania w eksploatacji
szeroka gama serwisów
tanie zamienniki w Interacars




_________________

Marcin
----------------
http://trzymajgaz.pl/about-me/
https://www.facebook.com/TrzymajGaz/
http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum