Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.12.2014, 23:09 

Dołączył: 28.07.2012
Posty: 335
forum też "lekko" inaczej wygląda :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.12.2014, 23:58 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
rafie napisał(a):
Chyba jakieś zmiany się szykują ? Przynajmniej klubowicze zyskali… twarze w avatarach ;)
Ciekawe czy jeszcze jakieś nowości wejdą w życie po walnym ? :)


Wejdą




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 18.12.2014, 20:45 

Dołączył: 16.10.2012
Posty: 29
KoKoS napisał(a):
Ja również byłem członkiem klubu, jakoś się tak złożyło że w tym roku nie przedłużyłem członkowstwa ale mniejsza o to.

A i uważam że znalazło by się wielu sponsorów/partnerów którzy chętnie wspierali by klub, może nie koniecznie gotówką ale też wymianą barterową tylko zarząd musi wyrażać więcej chęci i aprobaty…
Pamiętajmy że im większe i lepsze imprezy będą organizowane, tym będzie lepiej. Pojeżdźawki są super, ale można dodawać coraz więcej wydarzeń towarzyskich, w końcu Porsche to nie tylko auto, to podobno styl życia :twisted: :wink:


Całkowicie się zgadzam z kolegą w teamcie współpracy/partnerów.

Co do zasadniczego tematu, to...pamiętajcie, że nie wszyscy mają znajomych w Porsche(z Porsche) i faktycznie zamyka to trochę na wstępie dostęp do klubu. Może jednak by wystarczył np. scan dowodu rejestracyjnego? Bo trochę głupio żebrać, żeby ktoś mnie jako ewentualnego klubowicza zatwierdzał, prawda?
Może zróbcie ankietę/y jak na innych forach, z kilkoma odpowiedziami wskazanymi, a będziecie więcje wiedzieć o klubowiczach(co,jak i dlaczego?) , a także będzie to również ciekawe źródło wiedzy dla potencjalnych partnerów itp. Np.: gdzie serwisujecie swoje auta, gdzie ubezpieczacie, jakie auta macie itp. itd.
Ja np. nie widzę dużej wartości dodanej plus faktycznie w tonie wileu wypowiedzi jest bardzo mocno dyskryminowanie użytkowników Cayenne i Panamer. Jak byście zrobili ankietę jakie auto posiadają poza klubowicze, to pewnie bardzo dużą grupę stanowiliby posiadacze tych dyskryminowanych Porsche.
Uff...trochę dużo jak na pierwszego posta ale trochę tak emocjonalnie mi się zrobiło ;)
ps. a forum czytam bardzo często i pewnie tak samo wiele osób. A niektózy pewnie maja po kilkadziesiąt postó komentująć tylko:"wypas!", "super fura" itd. itp. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 3:04 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
piterson napisał(a):
...........

Natomiast najbardziej zmusił mnie do refleksji post joko. Piszesz: "W pewnym sensie to forum stało się częścią mojego życia podobnie jak moja 911'tka" - pod tymi słowami (po ew. zamianie na 9xx) mogłaby podpisać się większość z nas. Choć nie jestem zaślepionym fanatykiem marki, dla mnie to jest absolutnie wystarczający powód, żeby być członkiem Klubu.
Natomiast Ty piszesz coś zupełnie innego: "członkostwo tylko dla samego faktu bycia członkiem, to trochę za mało". To co w takim razie mogłoby skłonić Cię do powrotu do Klubu? Myślę, że to mógłby być bardzo cenny głos w dyskusji.


Co do składki - uważam, że jak na polskie warunki, 600/400 zł to jest za dużo. Nie znam aktualnych finansów Klubu (uważam, że powinno to zostać przedstawione na Walnym), ale myślę, że ewentualnych środków trzeba poszukać innymi sposobami niż najprostszym czyli podniesieniem składki.


Piotrze, fakt że moja poprzednia wypowiedź zmusiła Ciebie do refleksji , spowodował, że ja jeszcze raz wnikliwie temat przemyślałem i zgadzam się z Tobą, że sam fakt posiadania Porsche (taki będący wynikiem świadomego wyboru , z pasji , zamiłowania , a nie z przypadku) jest wystarczającym powodem aby być członkiem klubu. I nie ma zasadniczo innej przeszkody na drodze , jak tylko ta jedna o której wszyscy myślą , wszyscy wiedzą, a tylko niektórzy o niej piszą. Chodzi tylko i wyłącznie o kwestię składki..... ale, i tu chciałbym zostać dobrze zrozumiany ....... nie chodzi o to że kwota jest zaporowa, bo bądźmy szczerzy dla większości na tym forum wydanie 400 czy 600PLN budżetu nie naruszy w zauważalny sposób..... ale chodzi bardziej o zasadność wydawania takiej kwoty w stosunku do tego co się w zamian dostaje.
Zarząd Klubu , nie wiedzieć czemu, przyjmuje jak sądzę to samo błędne założenie , jakie przyjmują ASO Porsche , że właściciel Porsche jest człowiekiem dobrze sytuowanym (co zważywszy na relatywnie wysokie ceny samochodów tej marki jest raczej prawdą ) i w związku z tym zapłaci każdą kwotę za to aby posiadać legitymację członkowską ( i to bez względu czy na tym się skoczy , czy faktycznie będzie miał sposobność z tego skorzystać)
Założenie takie jest drogą donikąd , bo jak wiadomo chęć do wydatków nie uzasadnionych ekonomicznie jest odwrotnie proporcjonalna do zamożności wydającego.
W moim konkretnym przypadku, jak już pisałem kilka postów wcześniej , członkostwo w klubie to wyłącznie kwestia samej świadomości tego że jestem jego członkiem i związanego z tym może lepszego samopoczucia.
Ponieważ wyszło mi na to (bardziej pewnie podświadomie niż świadomie), że 6 stów za takie coś to trochę za dużo ,to stąd nie było ciśnienia aby członkostwo przedłużyć (a skoro nie było ciśnienia to nie było i działania).
Idąc dalej , skoro obecnie nie jestem członkiem klubu, to i ciśnienie na zloty, spotkania i inne imprezy jest mniejsze , i tak to się kreci (a właściwie nie kręci ).
Takich przypadków jak mój jest jak sądzę sporo wśród czytających forum i dlatego twierdzę, że jest to podstawowy problem klubu.

Uważam, że drastyczne obniżenie składki członkowskiej , tak aby jej płacenie odbywało się bez zastanawiania się na sensem tego działania, przy jednoczesnej rezygnacji z dofinansowani zlotów, spowoduje że liczba członków wzrośnie znacząco, a Ci którzy już się zapiszą , będą jak sądzę z większą ochotą w zlotach i spotkaniach uczestniczyć , nawet jak będą musieli więcej za te spotkania płacić .
To tak jak z obniżeniem podatków, teoretycznie mniejsze wpływy a praktycznie to ilość zrobi kwotę. Wiecej klubowiczów oznacza również więcej ludzi na zlotach ...... i tak to się kręci....

Osobiście wolę zapłacić symboliczną składkę członkowską , a jak czas, miejsce i konwencja spotkania mi zagrają , to wtedy zapłacić ile się należy ..... korzystać i się cieszyć ....... i niech to będzie odpowiedź na Twoje Piotrze pytanie , co by mnie skłoniło aby ponownie do Klubu wstąpić.
Pozostaje jeszcze drugie pytanie, co by mnie skłoniło aby będąc już w klubie, częściej bywać na zlotach....... i tutaj odpowiedź jest prosta :
jak termin, miejsce i konwencja zagrają to na pewno co do kosztów nie będę miał uwag :wink:
Nie ukrywam że od upalanek na torze bardziej sobie cenie bardziej turystyczne spotkania, a fakt że jestem osobą raczej mocno zajętą zawodowo powoduje że nie bez z znaczenia jest termin i miejsce (odległość).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 8:19 

Dołączył: 13.02.2009
Posty: 382
Witaj Kuba ,

Widzę ,że dużo piszesz na forum ,ale na zlotach Cię nie widziałem , przepraszam raz w Kamieniu się widzieliśmy , z tego co pamiętam rekomendowałem Cię do Klubu i chciałem , abyś aktywnie dołączył :wink:
Rozumiem , że pojeżdżawki Cię nie interesują , ale gdzie indziej byłeś przez dwa sezony? Przepraszam , jeśli się mylę ,

Widzę ,że musielibyśmy zrobić dwie składki :

Klubowicz - aktywny - zloty , spotkania , wyjazdy ,

oraz Klubowicz - forumowicz :wink: dla pasjonatów lubiących dużo pisać ,

Mam nadzieję , że dwie stawki na imprezę pozwolą przyciągnąć takie osoby , które preferują tylko spotkania przy "kawie " oraz osoby , które chcą trochę pojeździć ,

Tak czy inaczej , każdy z Nas jest bardzo zajęty , dlatego musi wybierać pomiędzy imprezami PCP: jeden pojedzie w Bieszczady ,a drugi na Słowację , a trzeci tylko na Forum ,

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 20.12.2014, 0:52 

Dołączył: 24.11.2012
Posty: 249
Panowie tak czytam ten temat i nasuwa mi się pewna prawda uniwersalna.

Do póki nie będzie nas łączyła idea do póty będą podziały.

Jest to wyraźnie widoczne na tym forum.

Jest "klub" 911 i pozostali.

Popełniacie klasyczny błąd jaki występuje w dużych "zamkniętych" skupiskach dorosłych osób.

Albo łączy nas "miłość" do Porsche, do wartości jakie ze sobą niesie i pielęgnuje. A z tego m.in szacunek do siebie.

Albo to forum nigdy nie wybije się ponad podziały i kompleksy.

Zamieni się w psełdo sektę kilkunastu fanatyków.

Przez pozostałych miłośników uważanych za wręcz mentalny beton i hamulcowych idei Porsche.

Odnoszę wrażenie, że Zarząd dostał z góry formę polecenia aby bardziej upowszechnić wartości Porsche.

Bo prawdopodobnie jest to element wsparcia marki i docelowo poszerzenia odbiorców.

Co długofalowo wyjdzie tylko pozytywnie marce Porsche.

A czy składka wynosi 600 czy 400 zl to jest nieistotne. Ponieważ nikt na siłę nie lubi bratać się.

Osobiście jestem między wyborem dwóch modeli Porsche.

Nie jest to jeszcze 911 ale m.in dzięki temu forum utwierdziłem się w przekonaniu, że na pewno będę je miał.

I m.in ta myśl zachęca mnie do odwiedzania tego forum i przemilczania tych żenujących pyskówek.

Jakie wydawało by się dojrzali ludzie z pasja do Porsche potrafią się tutaj obrzucać. Obnażać swoja małostkowość i arogancję.

Proszę tego nie brać do siebie osobiście ale po prostu musiałem to napisać.

8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 20.12.2014, 8:06 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Serrgiusz, ciesze sie, ze planujesz zakup Porsche i mam nadzieje, ze dolaczysz do Klubu. Gwoli wyjasnienia: Zarzad PCP jest gronem pasjonatow marki wybranych przez innych pasjonatow, ktorzy jako Klubowicze brali udzial w Walnym Zebraniu i glosowali. Zarzad nie pobiera za swoja prace wynagrodzenia i nie ma nadanych celow "z gory" od centrali. Cele i wytyczne ustalalismy wszyscy jako Klubowicze na Walnym. Jednym z celow rowniez jest wprowadzenie kilku istotnych zmian dzialania tego forum, ktore bywa traktowane jako wizytowka Klubu.




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.12.2014, 15:07 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2022
Jako że nikt nie zadał tego pytania(co mnie dziwi), ja je zadam. Dlaczego z forum stało się to co się stało? Czyli dlaczego zniknęły działy techniczne?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.12.2014, 15:19 

Dołączył: 14.09.2013
Posty: 192
jak zapłacisz będziesz widział :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.12.2014, 2:46 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5052
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Duke, zacznę od końca.
Działy techniczne nie zniknęły.
Dlatego, że nikt i tak nie przestrzegał podziałów a moderacja nie jest czymś
o czym marzymy po powrocie do domu wieczorem, wystarczy pracy jaka
jest już teraz do zrobienia na forum.

O jakim aucie szukasz informacji? Chętnie pomogę :)

Conek, nie widzisz forum technicznego?




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.12.2014, 22:42 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Działy zniknęły, posty pozostały - teraz jest wszystko w jednym worku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum