Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 28.01.2015, 2:51 

Dołączył: 10.01.2015
Posty: 7
Witam

Szukalem po forum i tak naprawde nie znalazlem odpowiedzi...

Planuje dokupienie felg na LATO 21'' turbo rad. Na zime chce zostawic oryginalne 20'' z oryginalnymi czujnikami. Na allegro jest pelno ofert czujnikow typu 7PP907275F ktore rzekomo pasuja do Cayenne.

Moje pytanie jest:
- Czy jak zakupie te nowe felgi i czujniki bede musial je programowac / parowac w serwisie czy samochod sam sobie z tym poradzi ?
- Jak wyglada wtedy sytuacja przy zmianach felg miedzy sezonami ?

sorry za brak polskich znakow ale taka mam klawiature.....
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.01.2015, 9:22 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
W 911 997 jest tak, ze po zamianie felg mozesz sam wybrac funkcje kodowania w zaleznosci od rozmiaru felg-wiec serwis nie jest potrzebny. Odbywa sie to na wyswietlaczu miedzy zegarami. Poszukaj u siebie. Swoja droga ciekawe jak sprawa wyglada jak sie decydujesz na rozmiar felg, ktory jest poza zaleceniami producenta. Np w 997 mam wybor jedynie miedzy 18 a 19 calowymi kolami


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.01.2015, 9:44 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Jeżeli kupisz oryginalne czujniki to powinny same się dogadać i dostroić. Można też kupić zamienniki, ale wtedy trzeba je sklonować lub dostroić za pomocą specjalnego urządzonka ;)




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.01.2015, 15:49 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Nie ma problemu .Wklepać w komputer i przejechać kilka km aż się dogadają z kompem




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.01.2015, 0:58 

Dołączył: 10.01.2015
Posty: 7
mgrab napisał(a):
W 911 997 jest tak, ze po zamianie felg mozesz sam wybrac funkcje kodowania w zaleznosci od rozmiaru felg-wiec serwis nie jest potrzebny. Odbywa sie to na wyswietlaczu miedzy zegarami. Poszukaj u siebie. Swoja droga ciekawe jak sprawa wyglada jak sie decydujesz na rozmiar felg, ktory jest poza zaleceniami producenta. Np w 997 mam wybor jedynie miedzy 18 a 19 calowymi kolami


Nie wiedzialem ze rozmiar felgi moze miec jakiekolwiek znaczenie przy pomiarze cisnienia i rozpoznawaniu czujnika. Co do felg 21" sa one w specyfikacji Cayenne tylko musialem dokupic opcjonalny pakiet poszerzajacy nadkola czy jakos tak.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.01.2015, 1:15 

Dołączył: 11.11.2014
Posty: 12
MaciejPik napisał(a):
Witam

Szukalem po forum i tak naprawde nie znalazlem odpowiedzi...

Planuje dokupienie felg na LATO 21'' turbo rad. Na zime chce zostawic oryginalne 20'' z oryginalnymi czujnikami. Na allegro jest pelno ofert czujnikow typu 7PP907275F ktore rzekomo pasuja do Cayenne.

Moje pytanie jest:
- Czy jak zakupie te nowe felgi i czujniki bede musial je programowac / parowac w serwisie czy samochod sam sobie z tym poradzi ?
- Jak wyglada wtedy sytuacja przy zmianach felg miedzy sezonami ?

sorry za brak polskich znakow ale taka mam klawiature.....
Maciej


Smialo mozesz uzyc tych czujnikow (7PP907275F), pasuja bez problemow. Po zainstalowaniu wystarczy przejechac sie troche samochodem i same sie zsynchronizuja.
Nie kupuj uzywanych tylko nowe i sprawdz ich date produkcji - te czujniki maja wewnatrz baterie, ktora jest niewymienialna i jesli czujniki dlugo lezaly to moze byc ona czesciowo wyczerpana i bedziesz musial wczesniej je wymienic. Ja za moje, nowe z wentylami dalem 110 PLN za sztuke.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum