Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.09.2013, 15:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Posty się pokryły
Kupując w Oregonie nie ma obowiązku płacenia 19% /na pewno BMW/
Oczywiście trzeba mieć papiery a nie polecieć i kupić
Przelot w cenie i podróż auta w jedną stronę


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.09.2013, 18:41 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Nie wiem jak w BMW, ale w jakim stanie zamawiasz Porsche do odbioru w Europie, nie ma znaczenia. Program jest zarzadzany przez Porsche Cars North America Inc., a nie stanowe filie (nie ma takich, a dealer nie maze nic zrobic)... wiecej i konkretnie jest tu: http://www.porsche.com/usa/eventsandrac ... e/payment/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 18.09.2013, 0:25 

Dołączył: 15.07.2012
Posty: 36
Rozpocząłem poważną dyskusję, ale może coś się z tego urodzi.
Napiszcie czy dobrze zrozumiałem:
1. Kupuje u dilera w Niemczech samochód z opcją na rejestrację w USA w cenie za auto mam przelot i transport samochodu do USA.
2. Muszę opłacić 19% podatku, który zostanie mi zwrócony po rejestracji auta w USA.
Mam w takim razie pytania:
1. Czy muszę być obywatelem USA, żeby zamówić auto?
2. Czy muszę być obywatelem USA, żeby po przewiezieniu auta do USA móc zarejestrować auto?
3. Jczar napisał że mogę nim jeździć w UE do max 6 miesięcy??? Jest taka możliwość? Jeżeli tak to co potem, musi auto wyjechać do USA i zostać odprawione czy można jakoś ten okres wydłużyć?
5. Czy jest jakiś legalny sposób poruszania się autem na blachach z USA w Polsce? Co z przeglądem, ubezpieczeniem, dowodem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 18.09.2013, 13:24 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Moj post byl odpowiedzia na post, ktory napisal chris, a Macpraw prosil o rozwiniecie tematu - "Nie musisz przeprowadzać się do USA wystarczy mieć tam dobry kontakt i skorzystać z programu Europa...", wiec #1 w ostatnim poscie KroKodail'a powinien brzmiec "kupuje auto u dilera w USA z opcja dostawy/odbioru w Europie". Obywatelem USA nie trzeba byc, ale pewnie chociaz "rezydentem" (zielona karta), badz w ostatecznosci minimum miec amerykanski Pesel czyli Social Security Number. Choc jesli przyjdziesz z gotowka, slyszalem, ze sa dilerzy ktorzy nia nie pogardza nawet jesli papiery kupujacego sa niekompletne. W innym przypadku, pewnie chris moze rozwinac stwierdzenie "miec dobry kontakt w USA" ....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 18.09.2013, 19:29 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
"Dobry Kontakt" oczywiście osoba z amerykańskimi papierami /zielona karta wystarcza/ do której mamy 100% zaufania ,że nie zrobi przekrętu bo na papierach będzie właścicielem auta
Autem można jeździć na niemieckich papierach w zależności od firmy nawet do 1 roku a w Volvo ponoć 2 lata


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.03.2015, 17:17 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Podobno jest też możliwość wpisania nas do dokumentów auta/amerykańskich /jako / współwłaściciela. Podobno auto nie musi wracać do USA -wystarczy ,że opuści EU.Trochę za dużo tego" podobno" ale tego tematu nie przerabiałem osobiście




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: poleam
PostNapisane: 6.03.2015, 17:20 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
sebix - pierwszy/jedyny post i od razu reklama? Po pierwsze niegrzecznie, po drugie niewiarygodnie...

[admin: już usunięty]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Polecam
PostNapisane: 18.03.2015, 14:21 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 1
[admin: pierwszy post i od razu reklama? Usunięto]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum