Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 30.03.2015, 18:59 

Dołączył: 30.03.2015
Posty: 3
1.Czy zawór pod siedzeniem pasaźera służy do nadmuchiwania kół i jest tam zainstalowana sprężarka,jeżeli tak to jak ją włączyć?(przewód z ciśnieniomierzem mam natomiast osobnego kompresora nieznalzałem)
2.Czy można wyłaczyć dzwięk informujący o niezapiętych pasach?
3.Jak powinna wyglądać procedura zmiany przebitego kola z użyciem kleju w butelce ,ktory mam (brak zapasu i dojazdówki)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.03.2015, 21:36 

Dołączył: 4.09.2012
Posty: 311
Witaj - odpowiedzi 1 i 3 w instrukcji.
Nie potrzebujesz kompresora bo masz go wmontowanego w samochodzie, jesli oczywiscie masz pneumatyczne zawieszenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.03.2015, 22:08 

Dołączył: 30.03.2015
Posty: 3
Niestety mam niemiecką instrukcję ,te obrazki niewiele mi mówią ,może ,ktoś podpowie jak włączyć ten kopresor, a i dziekuję za informację,że mam kompresor


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.03.2015, 22:37 

Dołączył: 28.03.2015
Posty: 8
Pkt. 2 - można. Sam to u siebie wyłączyłem interfejsem Durametric.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.03.2015, 22:43 

Dołączył: 7.03.2015
Posty: 186
ad. 1 - tak, pod siedzeniem z przodu jest kompresor do napełniania kół (jeśli masz pneumatyczne zawieszenie, jeśli nie jest dodatkowy w bagażniku). Trzeba wyciągnąć z bagażnika wężyk, wpiąć w przyłącze pod fotelem, włączyć zapłon i tyle,
ad. 2 - nie wiem, ale po co chcesz to wyłączyć ?
ad. 3 - jeśli będziesz zainteresowany mogę Ci zrobić skan z instrukcji (napisz na PW i podaj zwrotnego maila)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.03.2015, 22:45 

Dołączył: 30.01.2014
Posty: 100
Kompresor, a właściwie butla znajduje się po lewej stronie miejsca w którym czasem bywa koło zapasowe. Jak zdejmiesz gumową zaślepkę pod siedzeniem pasażera to w to miejsce wkręcasz przewód, oczywiście na włączonym silniku żeby kompresor mógł pracować. Wkręcenie poprawne przewodu zostanie zasygnalizowane dźwiękiem i wyświetleniem informacji na ekranie komputera. Po użyciu kompresora wykręcasz przewód i zakładasz zaślepkę. Ot i cała filozofia. Co do pasów to w jakimś celu zostało zaprogramowane przypomnienie o zapięciu... i nie chodzi o mandaty.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2015, 0:37 

Dołączył: 30.03.2015
Posty: 3
Dziękuję z podpowiedzi,najzwyczajniej ten przewód źle wciskałem (nie wiedziałem ,że komputer sygnalizuje prawidłowe wpięcie).
Zaś jeżeli chodzi o pasy to ciężarna partnerka ma zalecane niezapinanie i stąd pomysllby to wylączyć , a nie zapinać pasy za plecami.
Jeszcze raz dzięki wszystkim


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2015, 12:11 

Dołączył: 30.01.2014
Posty: 100
made1 napisał(a):
Zaś jeżeli chodzi o pasy to ciężarna partnerka ma zalecane niezapinanie i stąd pomysllby to wylączyć , a nie zapinać pasy za plecami.
Jeszcze raz dzięki wszystkim

To co innego. W najgorszym wypadku możesz w necie kupić samą klamrę do pasa i włożyć na stałe. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2015, 13:11 

Dołączył: 7.03.2015
Posty: 186
Cytuj:
W najgorszym wypadku możesz w necie kupić samą klamrę do pasa i włożyć na stałe.

Czyli patent na taksówkarza. :lol: Pamiętaj o wyłączeniu poduszki.
Mi osobiście jazda bez pasów nie bardzo leży - są też różne nakładki na pasy dla ciężarnych, może warto iść w tą stronę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum