Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 30.03.2015, 10:45 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Sprawa dotyczy mojej 997S.
Ostatnio po wymianie oleju (nie wiem, czy jest to w jakiś sposób zwiazane z faktem tej wymiany) wyruszyłem w trasę i podczas przerwy na tankowanie zauważyłem, że samochód słabo startuje. Tzn nie ma problemu z uruchomieniem, ale rozrusznik zaczyna kręcić niby normalnie i nagle tak jakby przysiada by za chwilę wrócić do normalnej pracy i uruchomić silnik.
Wygląda to trochę jakby nie było powera z baterii z tym, że początek krecenia jest normalny. Sytuacja nie ma miejsca jak silnik jest zimny-startuje świetnie.
Jestem oczywiście po lekturze tematu na forach zagranicznych ale jestem ciekawy, czy ktoś z Was miał podobny problem i go rozwiązał (podobno częta przypadłość 997.1)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2015, 10:00 

Dołączył: 28.02.2012
Posty: 228
witaj, ja mam taką przypadłość od dłuższego czasu, nie mam pojęcia co za tym stoi. Też dołączam się do Twojego pytania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2015, 10:14 

Dołączył: 18.06.2012
Posty: 37
Miałem kilka lat temu identyczny problem w Boxsterze.
W moim przypadku to był rozrusznik, a dokładnie jakaś jego część (nie pamiętam już co to). Po jej wymianie, problem zniknął.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2015, 14:40 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Może ja opisze swoją wiedzę na ten temat.
Powodów jakie podają ci, którzy się z podobnym problemem spotkali może być kilka (rennlist, renntech, pistonheads itp)
1. Najczęściej jest to jakiś kabel, który łączy alternator z rozrusznikiem-podobno kiedyś była nawet na to akcja serwisowa. np w 997.2 problem ten rozwiązano używając innych kabli. Sam kabel tani ale podobno kupa roboty
2. Alternator
3. Rozrusznik
Tylko jeżeli samochód przy zimnym silniku odpala jak nowy to chyba jednak najbardziej prawdopodobny jest ten kabel?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2015, 17:53 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
jezeli aku jest dobre to ponoc kabel plusowy od aku do rozrusznika ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2015, 21:11 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
...a ja miałem taki coś kiedyś w .... maluchu (126p) :-)
Winny był rozrusznik - tzn jakaś tulejka się wytarła i miała "bicie" w osi co powodowało zwarcie na rozruszniku... - myślę, że zasada działania rozrusznika w maluszku jak i porsche będzie podobna :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.04.2015, 10:07 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
GaMic napisał(a):
...a ja miałem taki coś kiedyś w .... maluchu (126p) :-)
Winny był rozrusznik - tzn jakaś tulejka się wytarła i miała "bicie" w osi co powodowało zwarcie na rozruszniku... - myślę, że zasada działania rozrusznika w maluszku jak i porsche będzie podobna :-)


Malucha to można było kijkiem uruchamiać-ja u siebie w 997 nie mogę znaleźć tego miejsca gdzie trzeba tym kijkiem nacisnąć :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.04.2015, 10:50 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
mgrab napisał(a):
Malucha to można było kijkiem uruchamiać-ja u siebie w 997 nie mogę znaleźć tego miejsca gdzie trzeba tym kijkiem nacisnąć :D


Hahahaha :)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.04.2015, 11:13 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
mgrab napisał(a):
GaMic napisał(a):
...a ja miałem taki coś kiedyś w .... maluchu (126p) :-)
Winny był rozrusznik - tzn jakaś tulejka się wytarła i miała "bicie" w osi co powodowało zwarcie na rozruszniku... - myślę, że zasada działania rozrusznika w maluszku jak i porsche będzie podobna :-)


Malucha to można było kijkiem uruchamiać-ja u siebie w 997 nie mogę znaleźć tego miejsca gdzie trzeba tym kijkiem nacisnąć :D
- a to zależy którą wersję :-) - te nowsze już były pozbawione cięgna linki do rozrusznika, które pchało się kijem.
Co nie zmienia faktu, że jak rozrusznik zastartował to i cały TIR kijów by nie pomógł - bo nie zakręci i basta :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum